V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Hlasy v hlavě

16. června 2014 v 15:50 | Narsis |  Co si myslí ještěrky
Rozhodla jsem se napsat článek na téma Hlasy v hlavě. Přišlo mi to jako zajímavé téma týdne.

Někdo si představí svědomí - dva hlasy jenž mu napovídají co má dělat. Jeden je sobecký a myslí jen pro tvé dobro, na ostatní se neohlíží, vidí jen tu stránku věci, která je pro tebe prospěšná.často je ten hlas zobrazován jako čert - špatná a sobecká stránka duše, co se hádá s tvojí druhou stránkou. Druhý hlas je ten co se ohlíží na ostatní, chce tvé dobro, chce aby ses cítil/a dobře, ale zároveň vycházela s ostatními a měl/a přátele. Druhý hlas je zobrazován jako anděl. Anděl se hádá s čertem a ty tu hádku slyšíš. Někdy se dokonce i perou. Tvoje rozhodnutí závisí na tom jak hádka, nebo bitka proubíhá. Ty se můžeš rozhodnout kdykoli v průběhu hádky. Hádka má vliv na tvé rozhodnutí. Jestli Ti přijde, že má pravdu anděl, poslechneš ho a v situaci se zachováš jako člověk, který chce mír a duševní klid. Pokud poslechneš čerta, zachováš se jako bezcitný sobec. Někdy je hádka příliš silná a hlasitá a ty se rozhodneš unáhleně, protože Ti jde jen o to, aby skončila. Toho rozhodnutí potom můžeš litovat.

Někdo slyší jiné hlasy. Hlasy co Tě deprimují, lákají Tě ke smrti, k sebevraždě. V takovém případě se svědomí pere s těmihle hlasy. Čert i anděl potřebují, abys žil/a, protože na jejich existenci závisí Tvůj život. Duchové, chtějí abys zemřel/a - baví je Tvé utrpení. Potlač ty zlé duchy! Pomáhej a podporuj čerta i anděla - je to Tvá jedinná možnost!

Někdo slyší hlasy svých předků. Myslím, že to je dobré pokud se předci nestanou těmi zlými duchy. Předkové Ti mohou předat své zkušenosti a vyprávět Ti zajímavé příběhy, a i když jsou z jiné doby, tak ty doby mají něco společného a něco odišného. Pokud se Ti podaří najít to co mají doby jednotného, odneseš si něco užitečného a vyvaruješ se nepříjemných situací. Narsis
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 16. června 2014 v 15:58 | Reagovat

Velice pěkně napsané. :))

2 Lana Donnalyn Lana Donnalyn | Web | 16. června 2014 v 16:33 | Reagovat

Konečne, konečne, konečne. Niekto tu konečne pochopil, že hlas v hlave existuje a nie je to choroba, ale svedomie. Popravde, dosť ma to tu otravovalo, keď všetci písali, že by sme mali ísť na lekárske vyšetrenie, keď počujeme hlasy v našich hlavách.

Skvelý článok.=)

3 Sylphe Sylphe | 17. června 2014 v 6:30 | Reagovat

Je to úžsné,Narsis :D

4 Narsis Narsis | 17. června 2014 v 16:56 | Reagovat

Jsem ráda, že se vám to líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.