V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Ještě jednou ... Naposled?

21. listopadu 2014 v 19:35 | Narsis |  Co si myslí ještěrky
Ještě jednou a pak vůbec. Ještě jednu dávku ... naposled. Prosím. Jen jednu poslední a pak nic. Přísahám. Snad.
- Myšlenky závislého na drogách. Vždy si říká, že tahle je poslední. Že pak už je brát nebude. A nakonec to většinou nevydrží.
Jak to, že to nic nedělá?! Dal jsem si toho přece stejně jako posledně! Nemá to žádný efekt! Asi si budu muset dát větší dávku ...
- A pak mají pocit, že to nezabírá. A dávku si zvýší.
Už jen jednu, poslední. Jen na posled. Naposled chci spatřit ten svět. Svět, kde je vše v pořádku. Naposled. Naposled ho chci spatřit s pak ho již nikdy nespatřit.
- A opravdu. BYLO TO NAPOSLED.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 21. listopadu 2014 v 20:39 | Reagovat

Docela by mě zajímalo jestli to máš z vlastní zkušenosti nebo si jen myslíš, že to tak je, protože mi to nepřijde zcela reálné. Jako jo, asi z části je to pravda, ale myslím si, že každý závislák to má jinak. Jinak zajímavě podané téma týdne. :-)

2 Narsis Narsis | 23. listopadu 2014 v 13:34 | Reagovat

Není to z mé vlastní zkušenosti - to se snad nikdy nestane. Je pravda, že každý závislák to má jinak - záleží na osobnosti a na tom, jak pohlíží na drogu. Droga sice ubližuje organismu, ale to mu nemusí vadit. Můj zavislák je na droze závislý, ale ví, že ho to může zničit. I přesto se nedokáže od drogy rozloučit a tak nakonec umírá.

3 Mickeymika Mickeymika | 5. ledna 2015 v 17:26 | Reagovat

Ahoj je to docela dobré:-) Podle mne to vypadá jako kdyby jsem si to vážně říkala v hlacě(což je pěkné :-))
MALÝ NÁVRH
Chtěla bych abys napsala nějaký článek (jakýkoliv) ale aby byl s vymyšlenýma bytostma (kentauři, víli, čerti-je mi to jedno) jen aby tam bylo více kmenů
Předem děkuji
Mickeymika 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.