V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Americké Vánoce

19. prosince 2014 v 15:25 | Narsis |  Co si myslí ještěrky
Jedu autobusem do Úpice a vyhlížím z okna na domy, které míjím. V tom si všimnu posyltavy v červeném oděvu visící na laně z balkonu. Je to figura santy. Na daších domech je spousta vánočních světýlek. Usměji se, když je vidím, ale pak si uvědomím, že je den. Proč tolik svítí těmi světýlky? Proč je v Česku stále častější Santa Klaus?
Nemůžu pochopit proč už i v Česku jsou Vánoce čím dál víc obchodní věc. Lidé by si měli odpočinoit, dát dárky svým blízkým a odtrhnout se od stresu a vypětí, které by mělo být všudypřítomné jen po zbytek roku, ale ne o vánočních svátcích. A už před Vánocemi by se mělo vše zpomalovat a zpříjemňovat. Bohužel lidé začínají šílet. Letí na poslední chvíli do obchodů, shání umělé figurky Santů a svítící řetězi a kupují cukroví.
Zajímalo by mě proč se Santa stává čím dál oblíbenějším, když je zde Ježíšek púvodní. A proč se v obchodech objevuje na prodej cukroví. Copak si lidé už ani nedokáží nic upéct?
A co teprve vánoční světýlka. Ano, souhlasím s tím, že jsou hezká. Jenže lidé je nechejí svíti celou noc a někdy i přes den. A to ještě od prvního prosince. Vždyť v noci přece projedou kolem sotva čtyři auta, tak proč to musí celou noc svítit? Tak akorát to spotřebovává elektřinu!

To je ode mne,asi vše. Vyjádřila jsem zde svůj názor, ale to neznamená, že je správný. Byla bych ráda, kdybyjste se k tomu také vyjádřili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.