V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Maličkost potěší

1. prosince 2014 v 16:59 | Narsis |  Co si myslí ještěrky
Momentálně by mě asi nejvíc potěšil sníh, protože zima bez sněhu není zima. Je to tak depresivní podívat se z okna, vědět, že je pod mrazem, ale vidět jen nahé stromy bez listí a zelenou trávu. Vím, že to není žádná maličkost, ale bez sněhu si Vánoce ani nedokážu představit. A když už jsem u těch Vánoc, tak se přiznávám, že nemám ani páru o tom, co dám komu k Vánocům. Já dárky zásadně vyrábím, a tak je poměrně těžké něco zvolit. Musím být schopna to vyrobit a zároveň se to dotyčné osobě musí líbit. I když to se mnou není zas tak špatné. Babičce dám uháčkované srdíčko, protože mě naučila základ háčkování a tohle ji vždycky potěší.Pro mamku už mám také něco připravené, ale neřeknu vám to, protože by se to dověděla. Sestry mám taky vyřešené, i když nevím, zda je to maličkost, která dělá lidi šťastnými. Myslím, že takové maličkosti je velmi složité zvolit. Nikdo nevidí nikomu do hlavy. A nikdo si nemůže ověřit zda opravdu říká pravdu, musí mu hold věřit. Moje mamka to v našem věku, kdy už víme, kdo je doopravdy ježíšek, řeší jednoduše: Holky, co chcete k Vánocům? Pamatuji si, jak jsem si jako malá moc přála koťátko, ale nechápala jsem proč mi ho ježíšek nedal? To jsem tolik zlobila? Vždyť si mě ani neodnesl čert! Pak asi po třech letech marných pokusů došlo, že z nějakého důvodu koťátko nedostanu, a tak jsem ho přestala zařazovat do svého seznamu. Po několika letech jsem zjistila, kdo je ježíšek a došlo mi to. Rodiče věděli, že u nás to pro koťátko není moc vhodné. A když se tak zpětně ohlížím, tak mi to zas tolik nevadí, protože teď bych chtěla spíš dalmatina! A co byste si přáli vy k Vánocům?
(kliknutím na obrázek zjistíte odkud jsem obrázek stáhla)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 18:59 | Reagovat

Ježiš:3

2 Mickeymika Mickeymika | 5. ledna 2015 v 17:40 | Reagovat

Já osobně jsem si nic nepřála. Já jsem si jako malá taky přála koťátko, teď mám plnou postel plyšových koček :-D.
MALÝ NÁVRH
Chtěla bych se tě zeptat, jestli máš ňejakou vtipnou historku. Jestli ano prosím napiš ji jako další článek ať se trochu pobavíme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.