V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Antibohyně

26. ledna 2015 v 16:01 | Narsis |  Kendare Blake
Právě jsem dočetla knihu Antibohyně. Moc se mi líbila. Byla velmi zajímavá a příběh strhující.
Autor: Kendare Blake
Žánr: Fantasy román

Kasandra je obyčejná dívka, která je schopna předpovědět počasí a říct jestli padne pana nebo orel. Je věštkyní, která vede zcela obyčejný život. Má svého kluka Aidana a chodí na střední školu. Zároveň však probíhá soumrak bohů. bohové řecké mytologie začínají umírat. Každý jinak. Každý se snaží přežít. Spolčují se, aby mohli zabít jiné a sami mohli žít. Athéna se snaží najít způsob, jak soumrak bohů ukončit. V tom jí pomáhá Herméso. Nejdřív musí najít tetu Demétér, která by mohla něco vedět. Athéna se od ní dozví, že má najít věštkyni, které před dávnou dobou ublížila. Po chvíli zjistí, že je to Kasandra Trojská. Mezitím začíná Kasandra mít vidiny.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Athéna se se svým bratrem vydává za čarodějkami z rodu Kirké, které by jí mohly pomoci. Zde objeví Athéna svého oblíbeného hrdinu Odysea. Společně je přesvědčí, aby jim pomohly. Čarodějnice najdou místo, kde přebývá Kasandra. V tom se tam však objeví héra a vyhodí budovu do vzduchu. Zachrání se jen tři čarodějky, Hermés, Athéna a Odyseus. Hermés běží napřed, aby mohl schovat čarodějky, zatím co Odyseus a Athéna stopují, aby se dostali ke Kasandře. kasandra mezitím zjišťuje, že Aidan je doopavdy bůh slunce, Apolon.Cestou se Athéna dozví, jak je možné, že je Odyseus opět naživu (přece jen byl smrtelníkem před dvěma tisíci lety!). Odyseus se znovu narodil, ale svou minulost si nepamatoval. Když mu bylo pět, tak se utopil a někdo ho oživil. Tím se mu vrátily vzpomínky. Když se dostali ke Ksandře, zjistili, že jim takhle není nic platná, a že ji také budou muset zabít, aby se jí stejně jako Odyseovi vrátily vzpomímky. A atk ji Athéna uškrtí. Kasandře se vracejí vzpomínky a zjišťuje, že ve svém minulém životě milovala Apolona, který ji proklel a kvůli tomu byla Troja zničena. Také ví, že její bratr henry, je doopravdy hektor, její bratr za dob Troji. Její kamarádky Andie je Hektorova manželka Andromacha, amazonka z do Troji. Nakonec se kasandra, Aidan, Andie a Hektor rozhodnou utéct. Pak se vracejí zpět, a když jsou blízko jezera, přepadne je hejno nereidek společně s Poseidonem a Afroditou. Podaří se jim zabít Poseidona a přemoct nereidky, ale Afrodita smrtelně zraní Aidana. Aidana zasáhl soumrak bodů tak, že se proměnil na člověk,a tak umírá. pak přichází na scénu Héra. Kasandře s se pomocí Athény podaří Héru porazit, protože obě zjistili, že Kasandra má jakýsi zvláštní vliv na bohy.
Já si mylsím, že se z Kasandry stala Antibohyně. Nakonec se Athéně nepodařilo soumrak bohů zastavit, ale našla si své spojence. Pokud vím tak kniha bohuže nemá pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.