V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Marťanská kronika

23. června 2015 v 14:27 | Narsis |  Poklady ještěrek
Marťnaská kronika se mi velmi líbila. Hovoří o naší budoucnosti, i když podle dat se něco již mělo stát. Všechny povídky byly velmi zajímavé, ale některé se mi líbily víc.
Autor: Ray Bradbury
Žánr: sbírka sci-fi povídek
Je těžké vysvětlit vám dě, protože to není linka událostí, které na sebe přímo navazují, i když spolu úzce souvisí. Je to sbírka povídek, které se týkají Marsu a letů na Mars. Celé to je vlastně o tom, jak se lidé snaží dostat na Mars, o Maťanech a o tom, co by se mohlo stát, kdyby se lidé na Mars dostali.
Nechci toho vyzradit víc. A nechce se mi tady popisovat do podrobna každou povídku. Nepíšu to proto, aby někteří mohli opisovat do čtenářského deníku, ale proto, abyste se dozvěděli o krásných knížkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.