V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Červenec 2015

Game

6. července 2015 v 11:48 | Narsis |  Anders de la Motte
Kniha se mi velmi líbila. Měla velmi zajímavý děj, který odkrýval život kriminálníků. Ukázal, jak může pracovat celosvětový kriminální systém, který se jen těžko dá zničit. A nejděsivější na tom je, že to může být pravda.
Autor: Anders de la Motte
Žánr: krimi-román
HP (Henrik Pettersson) objeví v jedoucím metru mobil neznámé značky. Není to žádný boháč, a tak si ho nechá. Není to však nějaký obyčejný mobil. Tento mu nabídne hrát Hru. Smyslem hry je plnit úkoly, které mu mobil zadává a sám je pomocí mobil natáčet. Za každý splněný úkol dostává body a reálné peníze. HP plní různé úkoly a nesmírně ho to baví. Navíc postupuje v žebříčku. Vůbec mu nevadí, že krade, sprejuje po cizích dveřích a podobně. Dostává stále těžší úkoly, více bodů i peněz. Pak dostane jeden úkol, který ho donutí se zamyslet, nad tím, co vlastně dělá ....
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Magický prazdroj

4. července 2015 v 17:04 | Narsis |  Terry Pratchett

Další díl fantasy série Úžasná Zeměplocha
Kniha se mi velmi líbila. Děj byl opět strhující a opět nám odkryl další překvapivé informace o Zeměploše. Postavy byly velmi zajímavé.
Autor: Terry Pratchett
Žánr: Fantasy román
Mágovi se narodí osmý syn. Když se osmému synovi narodí osmý syn, je z něj mág. Takže když se mágovi narodí osmý sny je z něj suprmág, magický prazdroj. Duše jeho otce se usídlila v holi magického prazdroje - Peníze. Tak mohl s Penízem manipulovat. Penízův otec chtěl, aby se Peníz stal arcikancléřem, a tak tam Peníz přišel a díky své obrovské moci se jím stal. Pak se začal snažit o to, aby celému světu vládli mágové. To není dobré. To vůbec není dobré. Zachránit Zeměplochu musí Mrakoplaš.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.