V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Game

6. července 2015 v 11:48 | Narsis |  Anders de la Motte
Kniha se mi velmi líbila. Měla velmi zajímavý děj, který odkrýval život kriminálníků. Ukázal, jak může pracovat celosvětový kriminální systém, který se jen těžko dá zničit. A nejděsivější na tom je, že to může být pravda.
Autor: Anders de la Motte
Žánr: krimi-román
HP (Henrik Pettersson) objeví v jedoucím metru mobil neznámé značky. Není to žádný boháč, a tak si ho nechá. Není to však nějaký obyčejný mobil. Tento mu nabídne hrát Hru. Smyslem hry je plnit úkoly, které mu mobil zadává a sám je pomocí mobil natáčet. Za každý splněný úkol dostává body a reálné peníze. HP plní různé úkoly a nesmírně ho to baví. Navíc postupuje v žebříčku. Vůbec mu nevadí, že krade, sprejuje po cizích dveřích a podobně. Dostává stále těžší úkoly, více bodů i peněz. Pak dostane jeden úkol, který ho donutí se zamyslet, nad tím, co vlastně dělá ....
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Jeho úkolem je shodit balvan na auto policajtů. To se mu podaří. Pak ho, ale chytí policie. Během výslechu mu policista prozradí, že HP ohrozil svou vlastní sestru Rebeccu. Při výslechu poruší hlavní pravidlo Hry a Hru vyzradí. Po výslechu je propuštěn a zároveň ho Hra diskvalifikovala. Policisté byli falešní, takže HP nejde do lochu. HP s pomocí přátel začíná zjišťovat informace o Hře. Nebudu to tady moc rozepisovat. Zkrátka někdo cizí chce, aby se stalo něco, co je nezákonné. Zadá to tedy Hře jako zakázku. Ta zaúkoluje vhodné Hráče a ti to provedou. Hra dostane peníze. Dál vydělává Hra sázkami. Různí lidé si sází na Hráče, jestli splní nebo nesplní úkol. Z toho hra žije, z toho se vyplácí Hráčům. HP zjistil, že Hra má své serverové farmy. jedna z nich je ve Švédsku, takže se rozhodl tam vloupat a zjistit číslo účtu, na ktarý přícházejí ppeníze a ze kterého se vyplácí Hráčům. Při tomto vloupání zjistí, že hráč 58 ukradl policejní autobus 1710. Další den večer si na 58 počíhal a podařilo se mu zkazit mu úkol: atentát na někoho velmi důležitého z ameriky. Zároveň tak zachránil svou sestru a zničil serverovou farmu.
Příběh také zahrnuje sestru HP, Rebeccu Norménovou. Ta pracuje jako policistka u tajné služby a chrání důležité poslance apod. V minulosti zabila svého snoubence, který trpěl záchvaty vzteku. Vraždu na sebe hodil HP. V knize je vidět, jak se vyrovnává se svou minulostí a pomáhá HP. Díky tomu, že je s HP příbuzná, je také v nebezpečí, i když ne tak velkém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikča Kikča | E-mail | Web | 6. července 2015 v 19:17 | Reagovat

vypadá to zajímavě :-D

2 sabča sabča | Web | 6. července 2015 v 20:04 | Reagovat

hezký blog, zvu tě na svůj ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.