V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Dívka z nočních můr

17. srpna 2015 v 16:31 | Narsis |  Poklady ještěrek

Kniha byla zajímavá, ale bohužel jsem pozdě zjistila, že je to druhý díl a já přitom nečetla ten první. Nu nevadí. Byla naplněna jakousi krásnou záhadností a nadpřirozenem. Opravdu krásné dílo.
Autor: Kendare Blake
Žánr: hororový román
Case a jeho přátele v minulém díla zachránila Anna krví oděná, tím, že se sama obětovala. Case ji vidí ve vidinách i ve snech a ví, že je mučena. Je v pekle, ačkoli si to nezaslouží. Miluje ji a musí jí pomoci. šichni se ho od toho snaží odradit, ale nakonec se mu daří zjisit se svými přáteli, kde Anna je a jak ji zachránit. Bude k tomu ale něco potřeba.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Case dostává k Řádu temné dýky a s její pomocí se dostává za Annou. Aby se tam mohl dostat, musí si probodnout břicho a riskovat vykrvácení. Case zabije obeahmana a tím zachrání všechny duch, které dosud obeahman spolkl. Anna nakonec odchází na místo, kde může žít šťastně. Case se vrací domů.

P. S. tohle není moc dobrý článke, protože knihu jsem dočetla těsně před táborem a nestihloa jsem ho dřív napsat. Takže jsem něco zapomněla. Omlouvám se. Nicméně vím, že je to dobrá kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.