V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Září 2015

Erebos

4. září 2015 v 20:50 | Narsis |  Literatura
Na tuhle knížku mě navedla sestra. Není nic moc, i když některé z Vás by mohla bavit. Pro mě byla dost slabá, ačkoli se zde objevilo pár zajimavých a neotřelých prvků. Mezi ně však, aspoň dle mě, nepatří manipulování lidmi pomocí hry. Přestože je to tu trochu jiné, řekla bych, že je to něco jako lehčí verze knihy Game (a samozřejmě jejích dílů). Asi jako kdybyste vzali Game a přetvořili to na pohádku pro děti. A ten dodatek na obalu: Hra, která zabíjí! je příliš pehnaný. Celkově bych to zhodnotila, jako poměrně záživnou knihu. Není úplný propadák, ale ani žádný zázrak. Myslím, že můj názor je asi trochu ovlivněn četbou Game, protože obě knihy mají vlastně stejný motiv. Na druhou stranu se musí autorce přiznat, že zvolila vhodný drobný rozdíl mezi popisem reality a Erebosu. Pokud čtete pečlivěji, tak zjistíte, že realita není téměř vůbec popsaná - jak co vypadá apod. Nejdřív mě to dost štvalo a vytvořilo to mou počáteční nudu. Dokud jsem si toho nevšimla: naproti tomu svět Erebosu je krásně popsán. Myslím, že tím autorka chtěla u čtenářů vyvolat stejný pocit jaký prožíval Nick. Tedy, že Erebos je mnohem mnohem lepší než nějaká realita.
Autor: Ursula Poznanski
Žánr: sci-fi
Nick je obyčejným žákem na nějaké londýnské škole, ve které se zničeho nic začíná objevovta podivné cédéčko, které si žáci potajmu předávají a nemluví o něm. Jednou ho dostane i Nick. Dostane jasné instrukce: dát to doma do počítače, nikdo tam nesmí být, nesmí o otm nikomu říct. Pak Nick zjistí, že je to hra jménem Erebos. Grafika je neskutečně reálná a Nick si tam může stvořit valstní postavu a pojmenovat si ji. Se svou postavou chodí na různé výpravy, nebo se baví s ostatními u ohňů. Někdy ho posel o něco požádá. O něco, co musí splnit v reálu, takový úkol. Úkoly jsou stále těžší, jak Nick zvyšuje svoji úroveň. Je to zábava. Po chvíli to ale přeroste v něco většího.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!


Procházka parkem

4. září 2015 v 19:49 | Narsis |  Cesty ještěrek
O prázdninách jsem byla na procházce v parku. Byl tam klid a liduprázdno. Bylo to tam opravdu nádherné. Ticho, šumění větru v kornách a tolik překrásné přírody. Neodolala jsem a fotila. Fotila vše, co mi přišlo nějak zajímavé, či zvláštní, nebo krásné. A tady jsou fotky. Fotila jsem mobilem a nutno podotknout, že nejsem žádný fotograf. Kdybych měla víc času a fotoaparát, byly by fotky sice hezčí, ale stále by to nebyl bůhvíjaký zázrak.


Buzz

4. září 2015 v 18:07 | Narsis |  Anders de la Motte
2. díl kriminální série Game
Kniha byla rozhodně napínavá a dobře naspaná. Je vidět, že autor má zkušenosti s kriminálním i bodyguardským světem. Prostě senzační.
Autor: Anders de la Motte
Žánr: krimi román
HP je na prázdninách už rok. Teď se potlouká v Saudské Arábii. Přesněji v Dubaji, kde v jednom hotelu potká jakousi krásnou businessmanku. Další den jede s kamarády na výlet a pozve si i Anna Argosovou, onu businessmanku. Když se ráno probudí, zjistí, že na něj někdo hodil vraždu Anny Argosové. Policii vysvětlí, že s tím nemá nic společného a policie ho pošle zpět domů do Švédska. Tam HP zjistí, že Anny Argosová je zakladatelkou firmy ArgosEye. Její smrt má s její firmou jistě něco společného ... A HP to musí zjistit.
Mezitím je jeho sestra podezřelá z porušení služební povinnosti, protože vyvolala paniku, když viděla v davu atentátníka. Nikdo jí však nevěří a tak ji někdo udal. Zatím je jen podezřelá, lae to neznamená, že se to nedostane k soudu.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.