V rukou toho, kdo krade knihy nebo nevrací vypůjčené, by se měla knížka proměnit v dravého hada. Měla by ho ranit mrtvice a ochromit všechny jeho údy. S hlasitým křikem by měl žebronit o milost, a jeho utrpení nechť se nezmírní, dokud nepřejde v rozklad. V jeho vnitřnostech nechť hlodají knihomoli jako červ smrti, který nikdy neumírá. A až nastoupí poslední trest, nechť ho pekelný oheň navždy pohltí.
Nápis z knihovny kláštera San Pedro v Barceloně, citovaný Albertem Manguelem

Buzz

4. září 2015 v 18:07 | Narsis |  Anders de la Motte
2. díl kriminální série Game
Kniha byla rozhodně napínavá a dobře naspaná. Je vidět, že autor má zkušenosti s kriminálním i bodyguardským světem. Prostě senzační.
Autor: Anders de la Motte
Žánr: krimi román
HP je na prázdninách už rok. Teď se potlouká v Saudské Arábii. Přesněji v Dubaji, kde v jednom hotelu potká jakousi krásnou businessmanku. Další den jede s kamarády na výlet a pozve si i Anna Argosovou, onu businessmanku. Když se ráno probudí, zjistí, že na něj někdo hodil vraždu Anny Argosové. Policii vysvětlí, že s tím nemá nic společného a policie ho pošle zpět domů do Švédska. Tam HP zjistí, že Anny Argosová je zakladatelkou firmy ArgosEye. Její smrt má s její firmou jistě něco společného ... A HP to musí zjistit.
Mezitím je jeho sestra podezřelá z porušení služební povinnosti, protože vyvolala paniku, když viděla v davu atentátníka. Nikdo jí však nevěří a tak ji někdo udal. Zatím je jen podezřelá, lae to neznamená, že se to nedostane k soudu.
Pozor: Následující část článku obsahuje spojlery!

Hp nenapadne nic lepšího, než se nechat ArgosEye zaměstnat. Přijde tam a představí se jako Magnus Sandström. Nějakou dobu tam pracuje. baví ho to. Náplní firmy je chránit své zákazníky, různé firmy, před pomluvami, ketré by jim mohly ohrozit výnos z prodeje apod.
Rebecca se mezitím setká se strýčkem Tagem, který byl dobrým přítelem jeho otce. Pomůže jí dostat se z té kaše ohledně podezření a Becca je mu vděčná. Proto slíbí strýčkovi, že s pokusí zřídit setkání strýčka Tage s HP. Pak jde Becca na rande s Philipem Argosem, ředitelem ArgosEye, který se jí však představí jako John. Ona bratra pozná z jednoho videa. A Philip ví o kryse v jeho firmě.
Což ústí k tomu, že je HP mučn a vyslýchán. Nakonec se mmu podaří utéct. HP už ví o tom, že ArgosEye pracuje i pro Hru, což znamená, že HP musí zničit ArgosEye. HP se podaří koupit od Anniny sestry 40% akcií ArgosEye. Mange mu napíše trojského koně. Hp se podaří lstí ho vpravit do systému ArgosEye. Navíc HP Philipa nechá, aby od něj koupil akcie za veškeré peníze náležející firmě. Pak Philip spokojeně předá HP policistům, myslí si, že je vše v pořádku. Policisté odvezou HP na zvířecí hřbitov, kde se setké se strýčkem Tage, který mu řekne, že je Pořadatelem a že má pro HP úkol.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kliknutím na obrázek zjistíte, odkud jsem obrázek stáhla. Pokud obrázek neobsahuje hypretextový odkaz, je můj vlastní.